Завідувач відділенням, кандидат медичних наук – Албота Олена Миколаївна

Албота Олена Миколаївна

кабінет УЗД відділення патології вагітностіВідділення патології вагітності засноване 2 листопада 1979 року . Не зважаючи на  досить невеликий термін існування відділення, традиції відділення мають глибокі корені. Ще під час заснування пологового будинку вагітні з ускладненим перебігом вагітності госпіталізувалися в окрему палату акушерського відділення, де проводилосяся їх лікування, спостереження за станом вагітної та плоду.

Якщо ще 20 років тому єдиним методом діагностики стану плода було вислуховування  серцебиття стетоскопом, то на сьогоднішній день у відділенні є апарати УЗД, що дозволяють широко використовувати методики діагностики (фетометрія, визначення біопрофілю плоду, доплерометрія маткових і пупкових  та мозкових артерій плоду), кардіомонітори для моніторування серцевої діяльності плоду та скоротливої активності матки.

Всі лікарі, які працюють у відділенні мають перші чи вищі категорії. У роботу відділення постійно впроваджуються нові методи діагностики та лікування. Проводиться об’єктивізація стану фетоплацентарного комплексу шляхом визначення рівня гормонів плаценти та плоду,  діагностичні та лікувальні амніоцентези. Протягом двох років у відділенні з метою зупинки передчасних пологів чи їх профілактики вводиться трактоцил.

перший контакт матері та дитиниУ відділенні розроблено методичні рекомендації з ведення вагітних з імуноконфліктної вагітності, лікуванні фетоплацентарної  недостатності.

Лікарі відділення постійно підвищують свій професійний рівень на паталогоанатомічних конференціях, курсах тематичного удосконалення та предатестаційного підвищення кваліфікації,  переривчастих  курсах обласної асоціації акушерів-гінекологів.

У відділенні активно працює школа відповідального материнства з підготовки вагітних та членів їх сімей до пологів.  Щотижнево проводяться лекції з питаннь профілактики захворюваннь (грипу, гепатиту та ін.), методів контрацепції в післяпологовому періоді, грудного вигодовування.

Завідувачі відділення від початку його створення: Чуркіна Н.Ф., Леник Т.В., Фармазей Т.Г., Маланчук Л.І.