Завідувач Данчук Алла Георгіївна

Данчук Алла Георгіївна

      Міська бактеріологічна лабораторія утворена на базі реконструйованого приміщення міського клінічного пологового будинку №1 наказом управління охорони здоров’я від 27.05.2000 року №101 для проведення бактеріологічних досліджень міських лікувальних закладів:

  • пологового будинку №1
  • дитячої лікарні №1.

Лабораторія відповідає критеріям атестації й атестована на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров’я. Лабораторія є режимним підрозділом і має дозвіл обласної режимної комісії на право роботи з мікроорганізмами ІІІ-ІV груп патогенності (№331/09 від 09.02.2006 р.).

Лабораторія забезпечена сучасним обладнанням, апаратурою, реактивами для лабораторного обстеження пацієнтів та підтвердження клінічного діагнозу.

Для виявлення та ідентифікації виду мікроорганізмів використовуються сучасні селективні та диференційно-діагностичні поживні середовища.

Крім діагностичного напрямку лабораторія має ще й профілактичний напрямок. Співробітники обстежуються на носійство патогенного стафілококу та бактерії патогенної кишкової групи для проходження періодичних медичних оглядів.

Ключовою функцією лабораторії в системі інфекційного контролю є раннє виявлення внутрішньолікарняних інфекцій.

Ефективність інфекційного контролю щодо визначення етіології цих інфекцій безпосередньо залежить від методів, що використовує лабораторія: засівання виділення, ідентифікація, типування та визначення чутливості до антибактеріальних препаратів мікроорганізмів.

Згідно з Державною програмою «Репродуктивне здоров’я на період до 2015 року» від 27.12.2006 р. № 1849, проводиться обстеження населення з груп ризику на TORCH–інфекції, наречених, пацієнток з невиношуванням вагітності, безплідних пар, вагітних жінок та новонароджених методом імуноферментного аналізу.

Лабораторія забезпечена персоналом відповідно до наказу МОЗ України від 23.02.2002 р. № 33: 5 ставок лікарів–бактеріологів, 11 ставок фельдшерів-лаборантів та 4,5 ставок молодших медсестер. На один рік припадає понад 80 тис. досліджень.

Фахівці лабораторії систематично проводять навчання медичного персоналу стаціонару правилам забору, зберігання і транспортування матеріалу у лабораторію, здійснюють постійний контроль за їх виконанням, правильності інтерпретації результатів мікробілогічних досліджень.